WSPÓŁPRACUJMY!
(bo warto)
Podróże po kulturze to blog o turystyce i trochę też o kulturze, a najlepiej jeśli jedno łączy się z drugim.
Nazywam się Zofia Jurczak i jestem autorką tego bloga.
Bloga prowadzę w pojedynkę, zwykle też sama podróżuje. Intensywnie zwiedzam okolice Krakowa (w którym mieszkam), jeżdżę po Polsce, eksploruję Europę, ale serce zostawiłam w Japonii. Lubię chodzić po lesie, czytać książki i jeździć pociągiem. Mam słabość do uzdrowisk, dworków i miejsc z przeszłością. Oraz wysp. Uwielbiam wyspy! Kocham muzea, skanseny i małe miasteczka. W podróżach nie szukam przygód, wybieram święty spokój i dobry obiad.
Zajrzyj tutaj by dowiedzieć się więcej o mnie.
Pytania? Propozycje? Pisz ➨ zofia[@]podrozepokulturze.pl
CO WYRÓŻNIA PODRÓŻE PO KULTURZE
- Moje wpisy są osobiste, merytoryczne i praktyczne, ale nie są nudne. Suchym faktom i przepisywaniu Wikipedii mówię stanowcze nie.
- Potrafię zajmująco opowiadać o odwiedzanych miejscach i inspirować do działania. Przykładam dużą wagę by artykuł same się czytały.
- Dzięki temu, że piszę zgodnie z zasadami SEO moje teksty bardzo lubią wyszukiwarki. Kilka przykładów poniżej:
- Nie boję się zejść ze szlaku, ani trudnych turystycznie miejsc. W 2018 roku wymyśliłam i zrealizowałam projekt turystyczny 12 miast w 12 miesięcy, w ramach którego odwiedziłam miasta raczej omijane przez turystów jak Jaworzno, Radom czy Sosnowiec. Skłamałabym pisząc, że wszystkie mnie zachwyciły ;-).
- Podróżuję także tematycznie i śladem filmów, literatury i artystów. Kultura, sztuka i architektura to trzy wątki, którym szczególnie chętnie przyglądam się zwiedzając i pisząc na blogu.
- Podróżniczymi doświadczeniami dzielę się nie tylko na blogu. Opowiadam o nich podczas prelekcji podróżniczych, w radio. Jestem także autorką artykułów krajoznawczych publikowanych w prasie.
STATYSTYKI
- Podróże po kulturze prowadzę od lutego 2017 roku
- W 2022 roku bloga odwiedziło ponad pół miliona osób (sprawdź statystyki), a 2023 zapowiada się jeszcze lepiej!
- Blog miesięcznie notuje 100 000 odsłon (PV), a czyta ponad 60 000 czytelników (UU; statystyki styczeń 2023)
- Na Facebooku obserwuje mnie 10000+ osób
- Na Instagramie 5500+ followersów
- Ponad 1600 subskrybentów newsletteru.
Demografia czytelników bloga
Bloga czytają przede wszystkim mieszkańcy województw mazowieckiego (1/3 wszystkich), małopolskiego oraz śląskiego.
OSIĄGNIĘCIA
39 miejsce w rankingu 500 polskich blogów podróżniczych z największą widocznością w organicznych wynikach wyszukiwania Google (awans o 111 pozycji!). Ranking opracowuje Crolove.pl, tutaj można sprawdzić według jakich parametrów jest przygotowywany.
Wpis o krakowskich muzeach był osiemnastym najpopularniejszym tekstem podróżniczym w polskiej blogosferze w 2017 roku wg National Geographic (cały ranking)!
Polska Organizacja Turystyczna z kolei polecała moje teksty o Pracowni i Muzeum Witrażu oraz Nowym Mieście Lubawskim!
W 2019 i 2021 roku byłam finalistką w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną pod patronatem National Geographic Traveler oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Magazyn ELLE umieścił mnie w gronie najciekawszych internetowych podróżników, a Glamour na liście 16 blogerów podróżniczych których musicie obserwować na instagramie (co możecie zacząć robić tutaj).
W 2022 roku Miasto Kraków przyznało mi stypendium twórcze na realizację cyklu artykułów pokazujących krakowskie instytucje kultury „Od podszewki”.
PRZYKŁADOWE WSPÓŁPRACE
współprace komercyjne
- Na zlecenie Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej przygotowałam 3 artykuły o mniej znanych atrakcjach Bydgoszczy. Przeczytasz je tutaj.
- We współpracy z Kopalnią Soli „Wieliczka” przetestowałam Trasę Górniczą. Relację z przejścia przeczytaj tutaj.
- We współpracy z Warmińsko-Mazurską Organizacją Turystyczną przygotowałam teksty promujące zachodnią część województwa, w tym Krainę Kanału Elbląskiego, z której przygotowałam przewodnik na weekend. Materiały opublikowane przeze mnie w ramach promocji województwa warmińsko-mazurskiego dotarły do ponad 250 000 osób! Przeczytasz je tutaj.
- Dla marki Almette napisałam artykuł o bardzo kulturalnych miejscach w Zakopanem. Pretekstem był konkurs, w którym do wygrania był dom w górach. Artykuł przeczytasz tutaj.
- We współpracy z platformą GuideU opracowałam i nagrałam audioprzewodnik śladem „Listy Schindlera”.
- Moje teksty znajdziesz w magazynie pokładowym PKP Intercity „W Podróż”. Przykładowe artykułu można przeczytać TUTAJ albo TUTAJ, a jeśli masz przeczytać tylko jeden to niech będzie to ten.
podróże studyjne
- Dzięki zaproszeniu Informacji Turystycznej w Cottbus mogłam zwiedzić, a potem opisać na blogu to mało znane niemieckie miasto.
- Wspólnie z Lokalną Grupą Działania Pieniny-Gorce odkrywałam nieznane miejsca w Gorcach i Pieninach.
- Dzięki wsparciu Visit Turku spełniłam marzenie o dniu w Dolinie Muminków (przy okazji przygotowując fajny przewodnik po atrakcjach Turku).
- Na zaproszenie Tourismus Salzburg zwiedziłam Salzburg śladem W. A. Mozarta.
Wszystkie artykuły na blogu powstałe we współpracy.
CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ?
Wyjazdy sponsorowane, których efektem jest artykuł(y) i działania w mediach społecznościowych.
Wyjazdy prasowe.
Posty sponsorowane w mediach społecznościowych.
Przewodniki po miastach, regionach, szlakach.
Artykuły tematyczne (na bloga lub na Twoją stronę, do folderu, czasopisma, e-booka).
Recenzje (noclegów, transportu, sprzętu etc.).
Szkolenia i konsultacje online z blogowania, webwritingu, skutecznej obecności instytucji/obiektu w sieci.
Warsztaty dla kobiet „Twoja pierwsza solo podróż”.
Prezentacje podróżnicze (opowiadam o Japonii, Azorach, Czechach oraz nieznanych miejscach w Polsce, ale jestem otwarta na inne tematy).
Kraków nieznany – spacer po sekretnych miejscach dla kameralnej grupy (max 5 osób).
Kraków śladem Wisławy Szymborskiej – spacer śladem noblistki.
REKOMENDACJE
Przeczytaj, co o podrozepokulturze.pl piszą czytelnicy:
Przeczytaj, co o współpracy ze mną sądzą instytucje:
- Opisane przez Panią atuty i wyróżniki Krainy Kanału Elbląskiego, to świetny obraz dziedzictwa, jakie znajduje się na tym terenie.
Pasja, którą wkłada Pani w swoją pracę, wzbogaca rozwój i promocję turystyki Krainy Kanału Elbląskiego.
Stowarzyszenie Łączy nas Kanał Elbląski. Przeczytaj całe rekomendacje
- Pani Zofia wykazała się dużym profesjonalizmem, rzetelnością, terminowością, a także wysokim poziomem kultury osobistej. W efekcie współpracy na blogu Podróże po kulturze zamieszczone zostały 3 obszerne artykuły autorstwa Pani Zofii, w całości traktujące o atrakcjach Bydgoszczy i jej najbliższych okolic. Co istotne, wszystkie one wzbudziły duże zainteresowanie, oraz pozytywne reakcje wśród lokalnych mediów, środowiska turystycznego oraz mieszkańców miasta.
Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT
- Zofia jest osobą pełną pasji i pomysłową, która do tematu podchodzi indywidualnie i z ogromnym zaangażowaniem. Jej wyróżnikiem na tle innych blogerów jest szeroka wiedza krajoznawcza oraz zacięcie kulturalne, które przemyca w przygotowywanych materiałach.
Księgarni pod Globusem. Przeczytaj całe rekomendacje
POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!
➨ zofia@ podrozepokulturze.pl
Cześć!


Nazywam się Zofia Jurczak, a ten blog jest dla ciekawych świata!
Jestem kulturoznawczynią - filmoznawczynią (UJ), stypendystką Miasta Krakowa. Moje koniki to Kraków, muzea, miasteczka, dziedzictwo kulturowe i historyczne. Kocham Japonię, uwielbiam wyspy. W podróży napędza mnie ciekawość. Na blogu piszę o tym, co mnie kręci.
Więcej