Subscribe Now
Trending News
Podróże po kulturze korzystają z ciasteczek. Bo ciasteczka są smaczne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.

Podróże po kulturze to blog o turystyce i trochę też o kulturze, a najlepiej jeśli jedno łączy się z drugim.

Nazywam się Zofia Jurczak i jestem autorką tego bloga.

Bloga prowadzę w pojedynkę, zwykle też sama podróżuje. Intensywnie zwiedzam okolice Krakowa (w którym mieszkam), jeżdżę po Polsce, eksploruję Europę, ale serce zostawiłam w Japonii. Lubię chodzić po lesie, czytać książki i jeździć pociągiem. Mam słabość do uzdrowisk, dworków i miejsc z przeszłością. Oraz wysp. Uwielbiam wyspy! Kocham muzea, skanseny i małe miasteczka. W podróżach nie szukam przygód, wybieram święty spokój i dobry obiad.

Zajrzyj tutaj by dowiedzieć się więcej o mnie.

Pytania? Propozycje? Pisz ➨ zofia[@]podrozepokulturze.pl

Co wyróżnia blog Podróże po kulturze

Moje wpisy są osobiste, merytoryczne i praktyczne, ale nie są nudne. Suchym faktom i przepisywaniu Wikipedii mówię stanowcze nie.

Potrafię zajmująco opowiadać historie i inspirować do działania. Przykładam dużą wagę by artykuł same się czytały i aby bardzo lubiła je wyszukiwarka google’a (co przynosi efekty! 80% ruchu na blogu pochodzi z wyszukiwarek!).

Nie boję się zejść ze szlaku, ani trudnych turystycznie miejsc. W 2018 roku wymyśliłam i zrealizowałam projekt turystyczny 12 miast w 12 miesięcy, w ramach którego odwiedziłam miasta raczej omijane przez turystów jak Jaworzno, Radom czy Sosnowiec. Skłamałabym pisząc, że wszystkie mnie zachwyciły ;-).

Podróżuję także tematycznie i śladem filmów, literatury i artystów. Kultura, sztuka i architektura to trzy wątki, którym szczególnie chętnie przyglądam się zwiedzając i pisząc na blogu.

Statystyki bloga

  • Podróże po kulturze prowadzę od lutego 2017 roku
  • Blog co miesiąc czyta ponad 40 000 czytelników (statystyki GA na życzenie)
  • Na Facebooku obserwuje mnie 6900+
  • Na Instagramie 2500+ followersów

Demografia czytelników bloga

Jeśli wierzyć Google Analitics, to Podróże po kulturze czytają głównie Panie (65% czytelniczek), a ponad połowa wszystkich odwiedzających ma między 25 a 44 lata (jedna trzecia czytelników jest w wieku 25-34 lata).

Bloga czytają przede wszystkim mieszkańcy województw mazowieckiego (1/3 wszystkich czytelników), małopolskiego oraz śląskiego.

Szczegółowe statystyki na życzenie.

Osiągnięcia

39 miejsce w rankingu 500 polskich blogów podróżniczych z największą widocznością w organicznych wynikach wyszukiwania Google (awans o 111 pozycji!). Ranking opracowuje Crolove.pl, tutaj można sprawdzić według jakich parametrów jest przygotowywany.

Wpis o krakowskich muzeach był osiemnastym najpopularniejszym tekstem podróżniczym w polskiej blogosferze w 2017 roku wg National Geographic (cały ranking)!

Polska Organizacja Turystyczna z kolei polecała moje teksty o Pracowni i Muzeum Witrażu oraz Nowym Mieście Lubawskim!

W 2019 roku reprezentowałam województwo warmińsko-mazurskie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów  organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną pod patronatem National Geographic Traveler oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Magazyn ELLE umieścił mnie w gronie najciekawszych internetowych podróżników, a Glamour na liście 16 blogerów podróżniczych których musicie obserwować na instagramie (co możecie zacząć robić tutaj).

Przykładowe współprace i podróże studyjne, w których uczestniczyłam

* współprace komercyjne

Na zlecenie Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej przygotowałam 3 artykuły o mniej znanych atrakcjach Bydgoszczy. Przeczytasz je tutaj.

We współpracy z Warmińsko-Mazurską Organizacją Turystyczną przygotowałam teksty promujące zachodnią część województwa, w tym cudną Krainę Kanału Elbląskiego, z której przygotowałam przewodnik na weekend. Materiały opublikowane przeze mnie w ramach promocji województwa warmińsko-mazurskiego dotarły do ponad 250 000 osób! Przeczytasz je tutaj.

Dla marki Almette napisałam artykuł o bardzo kulturalnych miejscach w Zakopanem. Pretekstem był konkurs, w którym do wygrania był dom w górach. Artykuł przeczytasz tutaj.

Moje teksty regularnie pojawią się w magazynie pokładowym PKP Intercity „W Podróż”. Przykładowe artykułu można przeczytać TUTAJ albo TUTAJ, a jeśli masz przeczytać tylko jeden to niech będzie to ten.

* podróże studyjne i press tripy

Dzięki zaproszeniu Informacji Turystycznej w Cottbus mogłam zwiedzić, a potem opisać na blogu to mało znane niemieckie miasto.

Wspólnie z Lokalną Grupą Działania Pieniny-Gorce odkrywałam nieznane miejsca w Gorcach i Pieninach, a dzięki wsparciu Visit Turku spełniłam marzenie o dniu w Dolinie Muminków (przy okazji przygotowując fajny przewodnik po atrakcjach Turku).

Co możemy razem zrobić?

Na blogu opowiadam o ciekawych miejscach i wartościowych atrakcjach. Komponuję tematyczne listy lektur. Wymyślam, a potem realizuję projekty podróżnicze.

Piszę przewodniki, relacje i recenzje, a także ultrapraktyczne teksty, w których dzielę się swoimi doświadczeniami i patentami, a temat rozbijam na atomy (polecam zwłaszcza cykl Jak zorganizować wyjazd do Japonii).

Chętnie promuję turystykę odpowiedzialną i niemasową, podróże transportem zrównoważonym, sprytne rozwiązania i turystyczne patenty.

Taki tekst mogę napisać również dla Ciebie!

Zakres świadczeń i szczegóły współpracy ustalam indywidualnie. Każda współpraca kończąca się publikacją wpisu na blogu obejmuje również: rozesłanie informacji o wpisie do subskrybentów newslettera, informację o publikacji na Facebooku i Instagramie.

Szczególnie zależy mi na długoterminowych projektach.

Rekomendacje

Opisane przez Panią atuty i wyróżniki Krainy Kanału Elbląskiego, to świetny obraz dziedzictwa, jakie znajduje się na tym terenie.
Pasja, którą wkłada Pani w swoją pracę, wzbogaca rozwój i promocję turystyki Krainy Kanału Elbląskiego.

Stowarzyszenie Łączy nas Kanał Elbląski. Przeczytaj całe rekomendacje

Pani Zofia wykazała się dużym profesjonalizmem, rzetelnością, terminowością, a także wysokim poziomem kultury osobistej. W efekcie współpracy na blogu Podróże po kulturze zamieszczone zostały 3 obszerne artykuły autorstwa Pani Zofii, w całości traktujące o atrakcjach Bydgoszczy i jej najbliższych okolic. Co istotne, wszystkie one wzbudziły duże zainteresowanie, oraz pozytywne reakcje wśród lokalnych mediów, środowiska turystycznego oraz mieszkańców miasta.

Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT

Zofia jest osobą pełną pasji i pomysłową, która do tematu podchodzi indywidualnie i z ogromnym zaangażowaniem. Jej wyróżnikiem na tle innych blogerów jest szeroka wiedza krajoznawcza oraz zacięcie kulturalne, które przemyca w przygotowywanych materiałach.

Przeczytaj całe rekomendacje Księgarni pod Globusem

Pytania? Propozycje? Pisz ➨ zofia@ podrozepokulturze.pl

error: