Subscribe Now
Trending News
Podróże po kulturze korzystają z ciasteczek. Bo ciasteczka są smaczne. Korzystając ze strony wyrażasz zgodę na ich wykorzystywanie.

WSPÓŁPRACUJMY!
(bo warto)

Podróże po kulturze to blog o turystyce i trochę też o kulturze, a najlepiej jeśli jedno łączy się z drugim.

Nazywam się Zofia Jurczak i jestem autorką tego bloga.

Bloga prowadzę w pojedynkę, zwykle też sama podróżuje. Intensywnie zwiedzam okolice Krakowa (w którym mieszkam), jeżdżę po Polsce, eksploruję Europę, ale serce zostawiłam w Japonii. Lubię chodzić po lesie, czytać książki i jeździć pociągiem. Mam słabość do uzdrowisk, dworków i miejsc z przeszłością. Oraz wysp. Uwielbiam wyspy! Kocham muzea, skanseny i małe miasteczka. W podróżach nie szukam przygód, wybieram święty spokój i dobry obiad.

Zajrzyj tutaj by dowiedzieć się więcej o mnie.

Pytania? Propozycje? Pisz ➨ zofia[@]podrozepokulturze.pl


CO WYRÓŻNIA PODRÓŻE PO KULTURZE

🔸 Moje wpisy są osobiste, merytoryczne i praktyczne, ale nie są nudne. Suchym faktom i przepisywaniu Wikipedii mówię stanowcze nie.

🔸 Potrafię zajmująco opowiadać historie i inspirować do działania. Przykładam dużą wagę by artykuł same się czytały

🔸 Dzięki temu, że piszę zgodnie z zasadami SEO moje teksty bardzo lubią wyszukiwarki. Kilka przykładów poniżej:

 

 

🔸 Nie boję się zejść ze szlaku, ani trudnych turystycznie miejsc. W 2018 roku wymyśliłam i zrealizowałam projekt turystyczny 12 miast w 12 miesięcy, w ramach którego odwiedziłam miasta raczej omijane przez turystów jak Jaworzno, Radom czy Sosnowiec. Skłamałabym pisząc, że wszystkie mnie zachwyciły ;-).

🔸 Podróżuję także tematycznie i śladem filmów, literatury i artystów. Kultura, sztuka i architektura to trzy wątki, którym szczególnie chętnie przyglądam się zwiedzając i pisząc na blogu.


STATYSTYKI

 • Podróże po kulturze prowadzę od lutego 2017 roku
 • Blog miesięcznie czyta ponad 50 000 czytelników (zobacz statystyki)
 • Na Facebooku obserwuje mnie 7200+
 • Na Instagramie 2700+ followersów

Demografia czytelników bloga

Podróże po kulturze czytają głównie Panie (65% czytelniczek), a ponad połowa odwiedzających ma między 25 a 44 lata (jedna trzecia czytelników jest w wieku 25-34 lata).

Bloga czytają przede wszystkim mieszkańcy województw mazowieckiego (1/3 wszystkich), małopolskiego oraz śląskiego.


OSIĄGNIĘCIA

39 miejsce w rankingu 500 polskich blogów podróżniczych z największą widocznością w organicznych wynikach wyszukiwania Google (awans o 111 pozycji!). Ranking opracowuje Crolove.pl, tutaj można sprawdzić według jakich parametrów jest przygotowywany.

Wpis o krakowskich muzeach był osiemnastym najpopularniejszym tekstem podróżniczym w polskiej blogosferze w 2017 roku wg National Geographic (cały ranking)!

Polska Organizacja Turystyczna z kolei polecała moje teksty o Pracowni i Muzeum Witrażu oraz Nowym Mieście Lubawskim!

W 2019 roku reprezentowałam województwo warmińsko-mazurskie w Turystycznych Mistrzostwach Blogerów  organizowanych przez Polską Organizację Turystyczną pod patronatem National Geographic Traveler oraz Ministerstwa Sportu i Turystyki. Magazyn ELLE umieścił mnie w gronie najciekawszych internetowych podróżników, a Glamour na liście 16 blogerów podróżniczych których musicie obserwować na instagramie (co możecie zacząć robić tutaj).


PRZYKŁADOWE WSPÓŁPRACE

🔸 współprace komercyjne

 • Na zlecenie Bydgoskiej Lokalnej Organizacji Turystycznej przygotowałam 3 artykuły o mniej znanych atrakcjach Bydgoszczy. Przeczytasz je tutaj.
 • We współpracy z Warmińsko-Mazurską Organizacją Turystyczną przygotowałam teksty promujące zachodnią część województwa, w tym cudną Krainę Kanału Elbląskiego, z której przygotowałam przewodnik na weekend. Materiały opublikowane przeze mnie w ramach promocji województwa warmińsko-mazurskiego dotarły do ponad 250 000 osób! Przeczytasz je tutaj.
 • Dla marki Almette napisałam artykuł o bardzo kulturalnych miejscach w Zakopanem. Pretekstem był konkurs, w którym do wygrania był dom w górach. Artykuł przeczytasz tutaj.
 • Moje teksty regularnie pojawią się w magazynie pokładowym PKP Intercity „W Podróż”. Przykładowe artykułu można przeczytać TUTAJ albo TUTAJ, a jeśli masz przeczytać tylko jeden to niech będzie to ten.

🔸 podróże studyjne


CO MOGĘ DLA CIEBIE ZROBIĆ?

🔸 Napiszę przewodnik, podróżniczy poradnik, relację, recenzję Twojego produktu, miejsca, szlaku itp.

🔸 Wybierasz się do Krakowa, Małopolski, na Mazury Zachodnie? Opracuję dla Ciebie plan podróży.

🔸 Wymyślę szlak tematyczny (moje koniki to architektura, sztuka i miejsca z przeszłością).

🔸 Poprowadzę Twoje media społecznościowe. Napiszę artykuł do czasopisma lub na stronę www.

🔸 A może chcesz bym poopowiadała o podróżach? Zaproś mnie na spotkanie lub podróżniczą prelekcję!

🔸 Poprowadzę też warsztaty z blogowania, social mediów, storytellingu (lub wszystkim po trochu)

🔸 Zakres świadczeń i szczegóły współpracy ustalam indywidualnie. Każda współpraca kończąca się publikacją wpisu na blogu obejmuje również: rozesłanie informacji o wpisie do subskrybentów newslettera, informację o publikacji na Facebooku i Instagramie.

🔸 Szczególnie zależy mi na długoterminowych projektach.


REKOMENDACJE

Przeczytaj, co o podrozepokulturze.pl piszą czytelnicy:

Przeczytaj, co o współpracy ze mną sądzą instytucje:

 • Opisane przez Panią atuty i wyróżniki Krainy Kanału Elbląskiego, to świetny obraz dziedzictwa, jakie znajduje się na tym terenie.
  Pasja, którą wkłada Pani w swoją pracę, wzbogaca rozwój i promocję turystyki Krainy Kanału Elbląskiego.

Stowarzyszenie Łączy nas Kanał Elbląski. Przeczytaj całe rekomendacje

 • Pani Zofia wykazała się dużym profesjonalizmem, rzetelnością, terminowością, a także wysokim poziomem kultury osobistej. W efekcie współpracy na blogu Podróże po kulturze zamieszczone zostały 3 obszerne artykuły autorstwa Pani Zofii, w całości traktujące o atrakcjach Bydgoszczy i jej najbliższych okolic. Co istotne, wszystkie one wzbudziły duże zainteresowanie, oraz pozytywne reakcje wśród lokalnych mediów, środowiska turystycznego oraz mieszkańców miasta.

Bydgoska Lokalna Organizacja Turystyczna ByLOT

 • Zofia jest osobą pełną pasji i pomysłową, która do tematu podchodzi indywidualnie i z ogromnym zaangażowaniem. Jej wyróżnikiem na tle innych blogerów jest szeroka wiedza krajoznawcza oraz zacięcie kulturalne, które przemyca w przygotowywanych materiałach.

Księgarni pod Globusem. Przeczytaj całe rekomendacje


POZOSTAŃMY W KONTAKCIE!
➨ zofia@ podrozepokulturze.pl

error: